Beautiful Life
в Україні

Людина повинна знати, як допомогти собі самій у хворобі, пам’ятаючи, що здоров'я є найбільшим багатством людини. (Гіппократ)

Старіння – супутник і ворог

старість

Середня тривалість життя в Україні на 11 років нижча, ніж у країнах Європи, і на 8 років нижча, ніж у сусідній Польщі. Про це на колегії Міністерства охорони здоров’я України повідомив міністр охорони здоров’я України Василь Князевич. Він зауважив, що особливо трагічно на цьому тлі виглядає надсмертність чоловіків працездатного віку.

Причинами цього, на думку міністра, є, “насамперед, умови роботи чоловіків, які зайняті у галузях з високим ризиком травматизації, зокрема, в металургійній, хімічній промисловості, і поширеність шкідливих звичок – куріння і надмірного вживання алкоголю”.
В. Князевич зауважив, що “сьогодні українці потерпають від поєднаної дії економічної, екологічної та демографічної криз, які підсилюють одна одну і не дають вийти на шлях підвищення якості життя”.

Щодо показників смертності в Україну, то, за словами міністра, “за останні 10 років кількість населення в Україні знизилася на три мільйони 889 тисяч осіб або на 7,7%”.

Для того, щоб зрозуміти причини нашого відставання в тривалості життя, слід мати на увазі, що за розрахунками дослідників у різних країнах світу здоров’я народу на 45-55% визначається способом життя (харчування, умови праці, матеріально-побутові фактори), на 17 – 20% – зовнішнім середовищем, природно-кліматичними умовами; на 8 – 10% – генетичної біологією людини; на 8 – 10% – охороною здоров’я. Існує прямий зв’язок між національним доходом на душу населення, його раціональним розподілом і тривалістю життя народу. В Україні багато чого – і екологія, і матеріальні чинники, і дохід на душу населення, і охорона здоров’я – стають причиною низької тривалості життя. Медична допомога літнім при стрімко наростаючої її платності стає більш важливою причиною смертності у нас в порівнянні з іншими країнами. Ще в XVIII столітті французький філософ Ш. Л. Монтеск’є писав: “Людина не має страшнішого ворога, ніж хвороба, а що таке злидні, як не безперервна хвороба?”.

Старість – це природний і неминучий процес. У міру настання старості організму як-ніби стає складніше виконувати свої звичні функції. Наближення старості можна визначити за цілою низкою ознак. Спершу Ви починаєте вести себе трохи інакше, ніж раніше. Раніше настає втома, забуваються деякі, часом важливі, речі. Стає складніше концентрувати увагу. З’являються перепади настрою: психо-емоційний фон вже не відрізняється стабільністю. Виявляється схильність до частих нападів депресії. Такі симптоми характерні для вікових змін в центральній нервовій системі і поступового гальмування функціонування головного мозку.

Ось перші ознаки настання старості починають відбиватися в дзеркалі. Шкіра обличчя стає тонкою, сухіший, часом лущиться, покривається зморшками. З’являються пігментні плями, які французи влучно звуть «квіти старості». Це відбувається тому, що клітини шкіри тепер повільніше оновлюються.

Згодом оновлених клітин стає все менше, а старих більше. Всі похідні шкіри (волосся, нігті) теж зазнають змін на гірше. Волосся втрачає блиск і колір, починає пробиватися сивина. Якщо Ваш раціон не збалансований, і Ви не приймаєте дієтичні добавки, то волосся починають рідшати. Змінюється якість нігтьових пластинок. Вони стають товщі і перестають бути гладкими і блискучими.

Знижується рухова активність – і неухильно зростає маса тіла. Ви ходите все менше, організм зовсім не вимагає руху. Диван, затишне крісло, шезлонг – ось відтепер Ваші вірні супутники. Адже ноги ниють, суглоби болять. Збільшення ваги веде за собою цілий букет невідомих раніше хвороб … Серце пустує, судини відмовляють, мозок зволікає з прийняттям рішень. З віком весь організм починає працювати по-іншому.

Картина не з приємних … Старіння є заклятим ворогом людини. З давніх часів людство не залишало спроб протистояти старінню. Лікарі Єгипту, Ассирії, Вавилона і Шумера, стародавнього Китаю, європейські алхіміки епохи Середньовіччя, солідні університетські вчені 19 – 20 століть – всі вони працювали над пошуком скарбів, що протистоять старінню.

Протягом багатьох сотень років учені продовжували невтомні спроби зрозуміти механізм старіння, при цьому було висунуто понад 200 різних теорій. Але, на превеликий жаль, механізм старіння занадто складний для вивчення. До цих пір немає ще жодної теорії, яка могла б систематично і повністю вирішити проблему старіння людини.

Успішна історія
Валентина В., 22 роки. Скаржиться на нерегулярність менструального циклу, надмірність кровотеч, анемію. Прийом капсул «Feng Mian Ning» дозволив їй нормалізувати цикл, усунути анемію, що підтверджено лабораторними дослідженнями.