Beautiful Life
в Україні

Людина повинна знати, як допомогти собі самій у хворобі, пам’ятаючи, що здоров'я є найбільшим багатством людини. (Гіппократ)

Акація катеху

Акація Катеху, акація дубильна – Acacia catechu Willd, з сімейства бобових – Fabaceae (Leguminosae).

Акація – дерево, що зароджує життя, що символізує безсмертя. Вона користувалася найбільшим пошануванням у древніх єгиптян і євреїв. Священний характер акація носила і в арабів в язичницький період їх історії.

У країнах Середземномор’я означає життя, безсмертя, відхід від активних справ, а також платонічну любов. Її колючки означають ріжки зростаючої місяця. У християнстві акація – знак безсмертя та морального способу життя. Підставою до сприйняття акації як символ безсмертя служила її особлива стійкість і життєздатність, а сприйняття її як символ чистоти і невинності викликано особливою чутливістю рослини, яка кривиться від дотику людини.

Згідно з коптською легендою, ця рослина було перше, що використовували при поклонінні Христу. Одна з традицій припускає, що терновий вінець, поставлений на голову Христа, був зроблений з гілок акації.

Входить у склад таких продуктів як: Оздоровчо-профілактичні тампони Beautiful Life для жінок.

Швидкий ріст акації зробив її символом плодючості, тому саме у акації просять про народження дитини. Вплив акації сприяє родючості, пробуджує інстинкт продовження роду в рівній мірі, як у чоловіків так і у жінок.

Сировиною є екстракт деревини, званий Катех, що отримується шляхом її подрібнення, виварювання з водою, наступного випаровування і висушування. Катеху надходить у продаж у вигляді різної величини шматків мідно-бурого, майже чорного кольору, сильно в’яжучого та гіркуватого смаку. Він має повністю розчинятися у воді та етиловому спирті, а також у реакції з залізоамонієвим галуном дає чорно-зелений осад.

Містить флавоноїди, запашна ефірна олія, глікозиди, цукор, органічні кислоти, таніни,  дубильні речовини групи катехінів і слиз.

Цілюща дія та застосування

Дубильні речовини – безазотні сполуки, які представляють собою комплекс низько- і високомолекулярних поліфенолів, які мають широкий діапазон дії на організм людини. Вони впливають на провідні ланки нейрогуморальної системи регуляції організму, беруть участь в обміні адреналіну, ацетилхоліну, вітаміну С та інших речовин. Найбільш активними поліфенолами групи дубильних речовин є катехін і флаван-3 ,4-діол.

Дубильні речовини володіють унікальною властивістю: вони здатні вступати в реакцію з білками шкіри, слизових оболонок і, тим самим, сприяти їх осідання з утворенням щільних альбумінатів. Таким чином, при впливі їх на слизові оболонки, відбувається утворення тонкого шару ущільненого білка, що захищає слизову оболонку від зовнішніх подразнень, полегшує больові відчуття, звужує судини у місці аплікації дубильного речовини, нормалізує стан клітинних мембран, зумовлює протизапальну та антимікробну дію. Всі зазначені вище ефекти зменшують запальні явища на слизових оболонках і сприяють затягування поверхневих ерозій. Акація Катех володіє також антиканцерогенними властивостями.

У традиційній медицині Сходу використовується також в якості спазмолітики, а також від диспептичних явищ різної етіології.

Здавна населення готує екстракт (Cathechu, Catechu nigrum), виварюючи подрібнену деревину з водою, проціджений відвар випарюють до густини, розкладають на листя і висушують на сонці. Надходить у продаж у вигляді різної величини шматків мідно-бурого, майже чорного кольору, сильно в’яжучого та гіркуватого смаку. Розчин Катех застосовують як в’яжучий внутрішньо, для полоскання при пухкості і кровоточивість ясен і зовні для примочок. Малайське населення застосовує Катех для виготовлення маси для жування – бетелю. Широко використовується як фарбувальний і дубильний засіб.