Beautiful Life
в Україні

Людина повинна знати, як допомогти собі самій у хворобі, пам’ятаючи, що здоров'я є найбільшим багатством людини. (Гіппократ)

Астрагал

Астрагал

Astragalus – назв. бобової рослини у Діоскорид, від грец. astragalos – гральна кістка з баранячих кісточок, яка нагадує форму насіння.

Астрагал – численний рід (до 2000 видів) трав’янистих (чагарникових) рослин із сімейства бобових Fabaceae (Leguminosae). Астрагали представлені одно-або багаторічними трав’янистими рослинами, напівчагарниками, рідше чагарниками.

Дуже багато різновидів це рослини застосовуються в лікувальній практиці.

У медицині дозволено застосування астрагалу шерстистоквіткового і астрагалу серпоплодного.

Астрагал шерстистоквітковий – Astrágalus dasyánthus Pall. (dasyanthus від грец. dasys – густий і anthos – квітка). Інші назви: Перечет польська, Котячий горох, Золототисячник.

Багаторічна трав’яниста рослина сімейства бобових з багатоголовим, стрижневим, м’ясистим коренем. Стебла заввишки до 50 см прямостоячі , листя 10-20 см довжини, з 10-17 парами довгасто-еліптичних листочків. Листя і стебла густо опушені рудуватими волосками. Квіти зібрані в щільні, кулясті або злегка овальні кисті на довгих квітконіжках. Віночок жовтий, Метеликові, пятилопастний, густоопушений. На відміну від інших видів човник опушений. Плід – яйцеподібний біб з 2-6 ниркоподібним насінням темно-зеленого кольору, довжиною 2-3 мм. Маса 1000 насінин – 4-6 р.

Входить у склад таких продуктів як: Капсули для очищення судин крові KANG XIN.

Активні речовини. Лікарські сировиною є трава (Herba Astragali dasyanthi), яку заготовляють в період цвітіння. Трава містить тритерпенові глікозиди, полісахариди, флавоноїди (кверцетин, ізорамнетін, кемпфенол і їх глікозиди), дубильні речовини, органічні кислоти, ефірну олію, стероїди, кумаріни, вітаміни, токоферол, велику кількість заліза, кальцію, фосфору, магнію, натрію, є також кремній, марганець і інші мікроелементи. Астрагал вибірково накопичує селен. Вважають, що гіпотензивна та кардіотонічна дія цієї рослини зумовлена присутністю тритерпенових сапонінів.

Застосування в медицині. Астрагал забезпечує потужне стимулювання імунної системи.

АстрагалНастій трави астрагалу шерстистоквіткового має седативну, гіпотензивну, антиоксидантну і гепатозащітну дією, розширює вінцеві судини та судини нирок, посилює діурез і застосовується при гіпертонічній хворобі з явищами стенокардії та хронічної серцево-судинної недостатності зі схильністю до спазму коронарних судин, недостатності кровообігу I і II ступенів, а також може бути корисний при токсичному ураженні печінки, набряках, гострих гломерулонефритах на ранній стадії хвороби. Препарати астрагалу не володіють кумулятивною дією.

У народній медицині рослина широко застосовується як кровоспинний, потогінний, сечогінний, відхаркувальний і протиблювотний засіб. Лікують ним ревматичні болі, золотухи, опіки, суглобовий ревматизм, набряки різної етіології, випадання матки і ниркову гіпертонію. Настій використовують для полоскання ротової порожнини та горла при ангіні, стоматитах, пародонтозі.

У традиційній китайській медицині корінь астрагалу (Хуан-ци – Astragalus hoantchy Fr.) вважається чудовим сечогінним засобом; рекомендується при діабеті та асциті. Він класифікується як теплий, солодкий тонік, який покращує функціонування селезінки і легень. Його рекомендують для загального зміцнення, позбавлення від зайвої пітливості, виведення токсинів і загоєння пошкоджених тканин. Крім цього, він використовується для лікування екземи, шкірних виразок і абсцесів.