Beautiful Life
в Україні

Людина повинна знати, як допомогти собі самій у хворобі, пам’ятаючи, що здоров'я є найбільшим багатством людини. (Гіппократ)

Драконове дерево

Драконове дерево

Драконове дерево (Dracaena draco), дерево роду драцена сімейства агавових. Рослини мають характерний деревоподібний вигляд з товстим або колонновидним стовбуром, перехідним після багаторазового розгалуження в зонтикоподібну крону. Товстий гіллястий стовбур заввишки до 20 м, діаметр в основі до 4 м. Листки лінійні, шкірясті, довгі, розташовані пучками на кінцях гілок.

Квітки великі, двостатеві, правильні, в пучках по 2-4. Плоди ягодоподібні. Драконове дерево росте на Канарських островах і Сокотрі; деякі дерева живуть до 5-6 тис. років.

Входить у склад таких продуктів як: Оздоровчо-профілактичні тампони Beautiful Life для жінок.

З надрізів кори витікає смола ( «Драконова кров» – Calamus draco). Це найбільш відома «Драконова кров», одержувана підсочка (надрізання кори стовбура) Драконові дерева з сімейства драценових. Взагалі ж під цією спільною назвою відомий  сік представників чотирьох родів рослин застигає у червону смолоподібну масу.

  • Згадана драцена – Dracaena Vand. ex L. (сімейство драценових – Dracaenaceae). Застигнувший на повітрі криваво-червоний сік містить моно, ди-і тримерні окислені похідні катехінів, флавоноїди, камеди, а також алкоід таспін, що володіє вираженою протизапальною і протипухлинною дією.
  • Ліановидних (ротангових) пальм з гнучкими міцними стеблами з роду демоноропс – Daemonorops Blume (родина пальм – Arecaceae (Palmae)). Костянковидні плоди цих пальм покриті лусками, між якими виділяється і застигає маса темно-червоного кольору. Вона вміщає моно-, ди-і тримерні окислені похідні катехінів;
  • Кротона – Croton L. (сімейство молочайних – Euphorbiaceae) з тропічних лісів Китаю (C. hibiscifolius Kunth і C. gossipiifolius Vahl). Їх сік містить 90% проантоціанідинів (від моно-до гептамерних), дітерпеноіди клероданового ряду і алкалоїд таспін, що володіє вираженою протизапальною і протипухлинною дією і вважається одним з діючих речовин даного засобу;
  • Птерокарпуса – Pterocarpus draco L. (родина бобових – Fabaceae (Leguminosae)), при надрізі кори якого також рясно витікає темно-червоний сік. У корі птерокарпусів містяться речовини пірокатехінової природи, стільбени, камеди і флавоноїди .

«Драконова кров» – одне з найстародавніших лікарських засобів рослинного походження на землі. При археологічних розкопках її знаходили в печерах доісторичних людей; її успішно використовували в лікувальній практиці, в магічних і релігійних обрядах древні єгиптяни. У традиційній медицині Сходу вона протягом тисячоліть застосовується для лікування ран та ушкоджень, як протипухлинний засіб і при інфекційних захворюваннях.

Цікава стародавня легенда про «драконову кров»: колись ті, що прагнули стати всемогутніми, всезнаючими, всесильними і безсмертними, почали винищувати драконів, в крові яких пульсувала есенція вічного життя. Одного за одним люди вбивали їх, але не отримували бажаного могутності, тому що кров, здобута злочинним шляхом, втрачала чарівну силу. З неї йшли всі чудові властивості, вона була напоєна лише болем і скорботою.

І ось на Землі залишився останній, добрий і мудрий Дракон. Люди довго міркували, як зробити так, щоб досягти свого, і вирвали у нього, живого, серце. Але він перед смертю розпластав величезні крила, притулився розірваними грудьми до землі, і простив своїх мучеників і вбивць. У крові дракона, яку вбирала земля, не було ні ненависті, ні болю, тільки жалість до злих і нерозумних, тільки прощення та співчуття. Із землі виросло дерево з корінням, схожим на жили, дерево любові, світла і доброти, в якому назавжди залишилася есенція вічного життя.

Люди помітили: варто було дерево поранити, з надрізу починав сочитися густий червоний сік. Він заживляв рани, і подавляв в них жар, почервоніння та припухлість; цим соком лікували інфекції і пухлини. Одним сік дерева повертав здоров’я, іншим – зберігав життя. «Кров Дракона» робила слабких – сильними, а сильних – могутніми. Але благотворну дію соку могли випробувати лише чисті серцем …