Beautiful Life
в Україні

Людина повинна знати, як допомогти собі самій у хворобі, пам’ятаючи, що здоров'я є найбільшим багатством людини. (Гіппократ)

Дрінарія

Дрінарія жорстковата

Дрінарія жорстковата

Багато видів тропічних папоротей є епіфітом, тобто вони ростуть на стовбурах або гілках інших рослин. При цьому вони отримують значно більше сонячного світла, ніж рослини, що ростуть під пологом лісу, проте перед ними нерідко встає проблема нестачі поживних речовин. Один з варіантів її вирішення – збір рослинних опадів – використовується так званими гніздовим епіфітом. Їх листя утворює подобу широкої воронки або гнізда, і потрапляють туди рослинні залишки, перегниваючи, утворюють багатий поживними речовинами гумус. Яскравим прикладом гніздових епіфітів є види роду дрінарія (Drynaria), сімейство поліподієвих (Polypodiaceae), для яких характерний яскраво виражений листовий диморфізм. Вони мають два види листя, зовсім не схожих один на одного: листя стерильні, схожі на лист дуба, і спороносні – пір’ясті, прямостоячі з добре вираженим твердим черешком і шкірястою платівкою. Ці листя приховують під собою товсте кореневище. Пекуче сонце висушує до хрускоту стерильні листя цієї папороті, але навіть сухі, вони приховують у своїй глибині живе кореневище дрінарії.

Входить у склад таких продуктів як: Пластир ортопедичний BANG DE LI.

Більшість дрінарій приурочено до гірських лісів тропічної Азії. Папороті пристосувалися до життя в таких умовах, в яких взагалі важко припустити присутність хоч чогось живого. Голі камені під палючим тропічним сонцем, де температура така, що неможливо доторкнутися до поверхні, – і тут ростуть папороті. Є вказівки на невибагливість видів дрінарій до характеру субстрату: так, дрінарія Лаурента (Drynaria laurentii) виростала протягом ряду років на алюмінієвому даху будинку на горі Німба (Гана). Кілька видів дрінарій розводять у прохолодних оранжереях ботанічних садів як декоративні висячі рослини.

Дрінарія дуболістна широко використовується в народній медицині (відвари при захворюваннях легенів, а також як в’яжучий засіб).
Дрінарія є потужним антиоксидантом.

Дрінарія дуболистна

Дрінарія дуболистна