Beautiful Life
в Україні

Людина повинна знати, як допомогти собі самій у хворобі, пам’ятаючи, що здоров'я є найбільшим багатством людини. (Гіппократ)

Дудник крупнопільчатий

Дудник крупнопільчатийAngelica grosseserrata Maxim.

Сімейство зонтичні – Apiaceae Lindl. (Umbelliferae Juss.)

Дудник крупнопільчатий – багаторічна трав’яниста рослина заввишки 60-150 см. Стебла округлі, голі, гіллясті. Листки двічі- або тричі- розсічені, в контурі – широкотриутні, 36-40 см шириною. Парасольки з 10-20 шершаво-опушеними променями, в поперечнику 6-7 см, зонтики в поперечнику близько 1 см.

Оберточка з 5-7 лінійних гострих листочків; пелюстки білі, майже округлі, при основі звужені в дуже вузький нігтик, на верхівці виїмчаста, з загнутої всередину часточкою; плоди майже чотирикутні, 6,2 мм завдовжки і 5 мм завширшки.

Входить у склад таких продуктів як: Пластир ортопедичний BANG DE LI.

Квітне в серпні. Плоди дозрівають у вересні-жовтні. Поширений на Далекому Сході (південь Примор’я). Росте в долинних широколистяних і дубових лісах, на кам’янистих схилах, приморських обривах, в чагарниках.

З лікувальною метою використовуються корені, які містять ефірну олію, бізаболангелон (ангелікореанол), бета-ситостерин, лігустілід, феруловую кислоту, кумаріни 0,26% (ізоімператорін, пранголарін, імператорін, ізооксіпеуцеданін, оксіпейцеданін гідрат, оксіпейцедонінметанолат, остол, бергаптен); пальмітинову , стеаринову, олеїнову, лінолеву кислоти.

Відвар, настій коренів у народній медицині застосовують як седативний, потогінний при респіраторних інфекціях, протизапальний, болезаспокійливий засіб при ревматизмі. Експериментально встановлено, що екстракт коренів має протипухлинну активність.

Залиште коментар: