Beautiful Life
в Україні

Людина повинна знати, як допомогти собі самій у хворобі, пам’ятаючи, що здоров'я є найбільшим багатством людини. (Гіппократ)

Камфора борнейська

Що таке – камфора? Натуральну камфору отримують з камфорного дерева (Cinnamomum camphora), яке виростає в субтропічних поясах Китаю і Японії.

У південному Китаї, південній Японії і на Формоса виростає це могутнє дерево, на Цейлоні і в східній Африці воно може з успіхом культивуватися. Воно має сучкувату розгалужену систему і досягає висоти 40 м, товщини 5 м.

Є й інший вид камфори – т.з. «Борнейска камфора», яку добувають із стовбурів камфорного дерева Dryobalanops camphora, що виростає в субтропічних поясах Китаю, Японії, на островах Борнео і Суматра.

Камфору також отримують з розмарину, лаванди і базиліка камфорного (Ocinum canum Sims.). Ще одним джерелом камфори є ялиця сибірська.

Входить у склад таких продуктів як: Оздоровчо-профілактичні тампони Beautiful Life для жінок, Пластир ортопедичний BANG DE LI, Пластир PROSTATIC NAVEL.

Назва цієї смоли «Kafur» арабського походження і потрапило в європейські мови приблизно в XIV столітті, де воно перетворилося на camphor. Застосовується у вигляді камфорного масла (Oleum camphoratum), камфорної мазі (Unguentum camphoratum), спирту камфорного (Spiritus camphoratum).

Камфора широко вживається як засіб зовнішнього застосування. Давно було відомо, що камфора розширює судини, покращує кровообіг в коронарних судинах, знижує опір у кровоносних судинах, поліпшує здатність серцевого м’яза адаптуватися при нестачі кисню.

Енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона повідомляє: «… Зовнішньо К. вживається у вигляді камфорного спирту або масла, дуже часто як засіб подразнюючий, що відволікає і затримує запалення при болях, забитих місцях і т. д …».

Камфора зарекомендувала себе як високоефективний, безпечний і надійний засіб для місцевого лікування ревматичних захворювань, яка швидко рятує від болю і відновлює функцію уражених органів і тканин. При місцевому застосуванні вона яскраво виявляє дратівливу і протизапальну дію, поліпшує мікроциркуляцію.

Натуральну камфору в малих кількостях застосовують як ароматизатор солодощів і молочних пудингів. Аромат чистий, свіжий, теплий, різкий. Володіє властивістю знімати запалення і зігрівати. Здатний чинити витверезну дію і заспокоювати сексуальне збудження.

Камфора застосовується всередину і у вигляді ін’єкцій камфорного масла при ослабленні серцевої діяльності, асфіксії, колапсі, отруєннях та снодійними наркотичними засобами. У великих дозах застосовується для судомної терапії, при лікуванні шизофренії. Крім того, вона збуджує апетит, діє протизапально при хронічних гастритах, коліті, рекомендується при запаленні нирок, ниркових мисок і сечового міхура, а також при кашлі, кашлюку. Зовнішньо у вигляді компресів з настою при ранах і екземі.

Борнейску камфору застосовують при пневмоніях, бронхітах, бронхоспазмі, для профілактики післяопераційних пневмоній у хворих, які тривалий час знаходяться на постільному режимі, при інсультах, інфекційних захворюваннях, при отруєнні наркотичними і снодійними препаратами або чадним газом.

Камфора борнейска широко застосовується в традиційній китайській медицині. Вважається, що вона активує Ян, руйнує тромби, оживляє кров і усуває геморагічний висип, розширює судини, робить позитивний вплив на стенокардію і ЕКГ при нестачі крові в серцевому м’язі.

У косметології камфора входить до складу кремів для жирної шкіри, лосьйонів після гоління, кремів для ніг і віжбілюючих шкіру засобів. Ефірне масло з деревини камфорного дерева використовується як джерело натурального ліналола і для створення ароматичних композицій із запахом конвалії.

Залиште коментар: