Beautiful Life
в Україні

Людина повинна знати, як допомогти собі самій у хворобі, пам’ятаючи, що здоров'я є найбільшим багатством людини. (Гіппократ)

Коричник китайський

Коричник китайський – (Cinnamomiim cassia Blume)

Рід коричників – важливий представник сімейства лаврових – Lauraceae. Налічує 250-300 видів ароматичних вічнозелених дерев і чагарників з шкірястим листям. Представники роду широко поширені в тропічній та субтропічній Азії, на островах Полінезії, в Австралії, а також в тропічній Америці. Різні види дають корицю, камфору, ефірні та жирні масла, лікарські речовини, що є хорошими декоративними рослинами і широко культивуються.

Коричник китайський
– вічнозелене дерево c черговими нижніми і верхніми супротивними, еліптичними, шкірястим листям і дрібними синювато-зеленими квітками, зібраними в волотисте тирса. Плід – ягода. Служить джерелом китайської кориці. Заготовлюється кора, що має комерційну назву «кориця китайська» – Cortex Cinnamomi cassiae, яка містить 1-2% ефірної олії, в якій повинно бути не менше 80% коричного альдегіду. Крім того, кора містить дубильні речовини конденсованої групи, 10% слизу, нейтральні полісахариди, що містять L-Арабіноза і D-ксилозу.

Входить у склад таких продуктів як: Пластир PROSTATIC NAVEL.

Плантації цієї рослини, що досягає за 6-7 років висоти понад 2 м, оновлюють, зрізаючи деревця до коренів, від яких вони відростають і ростуть наступні 6 років протягом усього життєвого циклу (30 років).

Після очищення стебел від гілок і листя з них знімають кору, видаляють епідерміс з первинною корою, а частину, що залишилася (власне корицю) зв’язують у пучки і сушать на сонці. У різних видів коричного дерева використовують кору, листя і висушені плоди. Кору вживають у цілому або розмеленому стані.

Китайська кориця являє собою кору у вигляді трубок або жолобків товщиною 1-3 мм, зовні темно-коричневого кольору, місцями покритих шаром пробки, але частіше вона віддалена; злам рівний. Запах ароматний, приємний; солодкуватий смак, приємний і злегка в’яжучий. Вона належить до класу афродизіаків.

Показання до застосування. Кора коричника китайського має дуже важливе значення для східної медицини, використовується в європейській медицині. Застосовується як прянощі, покращує травлення, а також як засіб для виправлення запаху ліків, використовується в парфумерії.

Кориця сприяє травленню, викликає апетит і зміцнює шлунок. Деякі види кориці до цих пір використовують для лікування діареї, запорів та інших захворювань системи травлення, вживають як тонізуючий, протиблювальний і антисептичний засіб. На Сході її використовували протягом тисячоліть для лікування різних недуг, наприклад, застуди, грипу, ревматизму, хвороб нирок, при порушеннях менструального циклу. Такі недуги, як почуття переповненості, метеоризм і легкі порушення шлунково-кишкової діяльності спастичного характеру, наприклад, через недостатню кількість секреції травних соків – ось області застосування кори коричного дерева.

Знаменита різдвяна пряність сприяє зниженню вмісту цукру в крові. Достатньо половини чайної ложки кориці, щоб істотно знизити рівень цукру в крові. Цей ефект може спостерігатися навіть при додаванні шматочків кориці в чай. В організмі кориця перетворюється на інсуліноподібний речовина, яка має властивість активувати інсулінові рецептори і посилює дію інсуліну.

Добровольці, які страждають на цукровий діабет другого типу (при цьому варіанті діабету знижується чутливість тканин до інсуліну) призначався 1, три або 6 грамів кориці в день. Корицю призначали в капсулах після їди. Рівень глюкози крові під дією кориці знижувався в середньому на 20%. У деяких діабетиків відзначалася нормалізація цукру крові.

Прийом кориці так само чинив позитивний вплив на вміст холестерину і «поганих» ліпідів і пов’язував вільні радикали. Це зовсім не означає, що потрібно зловживати делікатесами, присмачені корицею, тому що в цьому випадку надмірності можуть нейтралізувати цілющий ефект прянощі.

У домашніх умовах масло з кори не використовується, а олія з листя служить відмінним засобом догляду за шкірою, за зубами і яснами, допомагає при дерматомікозі і укусах ос. Його застосовують при корості, педикульозі, а також при порушеннях у системі травлення. Треба знати, що це масло часто використовують при допомозі породіллі (стимулює сутички). Покращує кровообіг. Знімає спазми. Покращує травлення. Застосовується при проносі, нудоті та газоутвореннях.

Стимулює травлення, кровообіг і дихання, посилює скорочення матки і перистальтику кишечника; антибактеріальну, фунгіцидну і бактерицидну дію.

Протипоказання: виразки шлунка та кишечника. При вагітності не вживати.